Türkiye'nin Lider Pil Tedarikçisi
Türkiye'nin Lider Pil Tedarikçisi
Batarya Test İşlemleri

Batarya Test Hizmetleri

Bataryalar; ulaşımda, yenilenebilir enerjide, acil aydınlatmalarda, medikal cihazlarda, kesintisiz güç sistemlerinde ve elektrikli el aletlerinde geniş bir yelpazede uygulama alanı bulabiliyor. Şarj edilebilir bataryaların, günlük hayattaki kullanımları arttıkça güvenliği, performansı, kapasitesi ve dayanıklılığı her geçen gün daha fazla önem taşımaya başlıyor.

Bataryalarınızın yüksek standartlarda çalıştığından emin olun. Birikim Pilleri, etki testleri ile tasarımdan üretime kadar, sektör beklenti ve gerekliliklerine göre güvenlik ve kaliteyi en üst düzeyde müşterileri adına karşılamaya gayret eder. Modern ve donanımlı laboratuvar ve ekipmanlarımızla en iyi koşulları simule ederek testlerinizi son teknoloji test cihazlarıyla gerçekleştirebiliyoruz.

Birikim Pilleri’nin TSE standartlarına dayalı pil test hizmetleri, seçtiğiniz pil çözümünün her koşulda doğru ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlar. Testimiz, tek hücreli pillerden 10Kw'a kadar, tüm pil teknolojilerini kapsar.

Durumlar standartlaştırılmış veya özelleştirilmiş performans test yöntemleri ile karakterize edilebilir, testler sırasında depolama sistemleri bu profillere göre şarj edilerek ve boşaltılarak doğru sonuçlar elde edilir.

Desteklenen Pil Kimyaları
Tür Kimya Voltaj
Birincil (Şarjsız) Alkalin 1.5 Volt
Lithium Piller 1.5 Volt, 3 Volt ve 3.6 Volt
Manganez Piller 1.5 Volt
Çinko Karbon 1.5 Volt
İkincil (Şarjlı) Lityum İyon 3.7 Volt
Lityum Polymer 3.7 Volt
Lityum Demir Fosfat 3.2 Volt
Nikel Metal Hidrit 1.2 Volt
Nikel Kadmiyum 1.2 Volt
Kurşun Asit Aküler 6 Volt, 12 Volt

 

Pil Kimyası Standart Numarası Standart Başlığı

Lityum-iyon(Li-ion)


Lityum-Polymer(Li-Po)

TSE 62620

Endüstriyel uygulamalarda kullanım için
sekonder lityum hücreler ve piller

Nikel-Kadmiyum  (Ni-Cd) TS EN 61951-1

İkincil kapalı hücreler ve taşınabilir piller için uygulamalar
Bölüm 2: Nikel-kadmiyum

Nikel-Metal hidhit (Ni-Mh) TS EN 61951-2

İkincil kapalı hücreler ve taşınabilir piller için uygulamalar
Bölüm 2: Nikel-metal hidrid 

Kurşun Asit TS EN 61056-1

Taşınabilir kurşun asitli piller ve
bataryalar


"Pilleriniz kimyalarına uygun şekilde, yürürlükte olan TSE standartlarına göre test edilir." 

Test Hizmetlerimiz

"Tek hücre testi ve değerlendirmesi: 5V ve 6 ampere kadar Hücre / modül / paket seviyesinde pil ömrü testi: 150V ve 40 ampere kadar"

"Hücre / modül / paket seviyesinde pil ömrü testi: 150V ve 40 ampere kadar"

Mevcut ve Yeni Ürünleriniz için Doğrulama ve Gelişim Testleri

Pil / Batarya Kapasite Testi

"Türk Standartları Enstitüsü kurumunun belirlemiş olduğu standartlara göre pilin kapasitesini öğrenmeye yönelik yapılan testtir."


 

Pil/Batarya Çevre Koşulları Testi

Değişken iklim koşulları ile yapılan testtir. Pil/bataryanın belirlenen sıcaklık ve nem değerlerindeki performansı ölçülür.   -40 ° C ila 100 ° C sıcaklık ve % 10 ila % 98 nem arasındaki tüm sıcak ve soğuk testler için ideal simülasyon test odası.

Pil/Batarya Ömür Testi

Pile standart test koşullarının çok fazla kez uygulanmasıyla elde edilen test şeklidir. Pilinizi kullandığınız standartlarda, pilin kimyasına göre 100-500-2000 kez aynı testi yapıyor ve pilinizin ömrünü ve yaşadığı kapasite kayıplarını kontrol ediyoruz.

Pilimin Voltajını Ölçerek Sağlıklı Durumda Olup Olmadığını Anlayabilir Miyim?
 

Multimetre ile yalnızca pilin o andaki yüksüz voltajı kontrol edilebilir. Örneğin bir Ni-Mh pil için 1.2V, bir Li-ion pil için 3.7V ölçülmesi, o pillerin kapasiteleriyle ilgili herhangi bir bilgi vermez.

Piller yük altında çok daha farklı davranışlar sergileyebilirler.

Pilinizin kapasitesini doğru şekilde test etmenin yolu, pilinizi tamamen doldurduktan sonra sabit bir değerle deşarj edip, kaç saat boyunca çalıştığını gözlemlemektir.

Birikim Pilleri bütün bunları ve daha fazlasını, 2010 yılından itibaren, dünya çapında markaların kullandığı test cihazları ile sizin için en doğru şekilde gerçekleştirir.

Teste Gönderdiğim Pili Tekrar Kullanabilir Miyim?
Teste gönderdiğiniz şarjlı pillerinizi tekrar kullanabilirsiniz.

İletişim ve detaylı bilgi için testhizmetleri@birikimpilleri.com adresine yazabilirsiniz.

 

 

 

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et